מאת: ליאור לוי.

ROI הוא המדד החשוב בעולם השיווק בכלל ובשיווק באינטרנט בפרט. המונח מציין את היחס בין המשאבים האנושיים והכספיים שהושקעו בפעילות שיווקית לבין ההכנסות שנבעו מאותם המאמצים.
מדד ROI משמש בין היתר להשוואה בין ביצועים של ערוצי השיווק השונים.

 

חישוב ROI
{(רווחים פחות עלויות ) / עלויות} את התוצאה נכפיל ב 100 בכדי לקבל תוצאה אחוזית.
לדוגמא: השקעתם בקמפיין ממומן 10,000 ₪ והקמפיין הניב עבורכם עסקאות בשווי 16,000 ₪.

בכדי לחשב את ה ROI נציב את הנתונים על הנוסחה:
({16,000-10,000) / 10,000} = 0.6 0.06*100=60
כלומר 60% רווח המושגים מכל 10,000 ₪

 

נוסחת R.O.I הבסיסית יכולה ללבוש צורות ווריאציות שונות, המשתנות בהתאם לצורת החישוב האישית שלכם (שילוב עלויות הקמפיין עם עלויות המוצר, הקמת תשתית הפרסום, כוח אדם ועוד…). לא משנה איך תעשו זאת – יש לשמור על אחידות ועקביות בשיטה.

בשש השנים האחרונות שבהן אני מספק שירותי שיווק ופרסום, נתקלתי במספר מועט של לקוחות ששמו דגש על המדד החשוב ביותר בשיווק באינטרנט: ROI.

לאחוז ניכר מבעלי העסקים בישראל הנוסחה הפשוטה הזאת מקבלת ביטוי לא רציונאלי: "אם אני משקיע 10,000 שקלים ומרוויח 16,000 שקלים, כנראה אני משלם הרבה ואולי יש דרך לשלם פחות".

אך שימוש וחשיבה לוגית ריאלית מציגה אלטרנטיבה טובה יותר.
כאשר אני משלם X ומרוויח Z ביכולתי לשלם X*2 וארוויח Z*2 – תחשבו על זה, די פשוט והגיוני.

 

אז מה החזון של – ROI VISION ולמה קוראים לנו ככה?
אומרים שבחירת שמו של תינוק משפיעה על חייו כבוגר ומעצבת את מי שהוא. כך גם סיפורו של רועי חזות, מקים ROI VISION. עוד לפני סיום לימודיו האקדמאים, ניכר היה ייחודו בהבנה של ניתוח סטטיסטי איכותי ומעמיק. טרם סיום לימודיו אומץ ע"י דיקן המכללה ומונה לעוזרו האישי במחקר שערך עבור מכבי שירותי בריאות. עם סיום לימודיו העמיק והיה חלק מסגל חוקרים אשר סיפקו שירותים סטטיסטיים לגופים רבים, בהם ביטוח לאומי. רועי צבר ניסיון עצום במחקרי עומק כמותיים ואיכותניים.

מה שהתחיל כשם פרטי הפך למודל ומציאות עסקית.
ROI VISION שיווק באינטרנט מבססת את מרבית הקמפיינים המנוהלים על ידה על נוסחאות וחישובים שרועי יצר – תחילה עבור לקוחותיו הראשונים והיום עבור כלל לקוחותינו.
מה שעמד לנגד עיניו היה מציאת התמהיל השיווקי המקדם את מטרות הלקוח תוך השקעה מינימאלית ורווח מקסימאלי. כל זאת, בשיתוף הלקוח בכל שלבי העבודה, לויאליות יוצאת דופן, חדשנות ומקצועיות.

העבודה המקדימה הכוללת: תחקור הלקוח, שימוש בכלים טכנולוגיים, קריאייטיב וצד סטטיסטי חזק המאפשרים לנו להציע אלטרנטיבות בהתאם לתקציב הלקוח. כל זאת, ללא התבססות על חבילות שנבנו מראש – לכן כל פרויקט שיווקי נראה שונה מקודמו.

לשם יצירת קמפיין העונה על צרכי הלקוח ובעל ROI חיובי, על הלקוח הפוטנציאלי לחשוף טרם הזמנת העבודה נתונים הכוללים את הרווח הנקי עבור כל מכירה, אורך חיי לקוח, תדירות, היסטוריה פרסומית ונתונים נוספים…
אך לא תמיד ניתן לחזות ב-100% מה יהיה ה-ROI לכל פרויקט, במקרים רבים יש צורך בניתוחי שוק מעמיקים, בבחינת נפחי השוק, בשיקולי תזמון, עונתיות, בניתוח התנהגות גולשים ועוד…
הדרך הנכונה ביותר לחזות מראש מה יהיה ROI של קמפיין כזה או אחר היא באמצעות נתונים סטטיסטיים "חזקים". תנועה ערה באתר הלקוח מאפשרת ניתוח מדויק יותר. אך במקרים רבים לא קיימת תנועה שכזו ויש צורך בחישוב ROI מוערך ולא מדויק.

בשוק הישראלי, תרבות הצריכה של מוצרים ושירותים משולבים לא פעם בסגירה טלפונית הניתנת למעקב חלקי בלבד. לכן, כדי לשמור על מגמת ROI חיובי, על הלקוח לספק נתוני אמת ולשתף פעולה בשלבי המדידה השונים. כל נתון שגוי יכול להפוך קמפיין בעל פוטנציאל רווחי למפסיד.

אני ממליץ לכל בעל עסק ומנהל שיווק לשתף פעולה ולדרוש חישוב עלות לקוח משלם, זאת כדי להבין ביחס לנפח השוק את מיקסום הפוטנציאל העומד לרשותו.
זכרו, ללא חישוב מתמיד של ROI לא תהיו ערים להזדמנויות עסקיות ולמימוש הפוטנציאל שלכם.

 

בהצלחה.